Wciąż otwarta możliwość zgłaszania roszczeń odszkodowawczych związanych z wadliwymi implantami piersi firmy PIP

Kobiety, którym wszczepiono wadliwe implanty piersi firmy PIP wciąż mają możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przed sądami we Francji. Aby uzyskać minimalne odszkodowanie w wysokości 3.000,00 EUR nie jest koniecznym doświadczenie negatywnych następstw posiadania implantu w postaci jego pęknięcia bądź zakażenia organizmu wywołanego przez niewłaściwej jakości silikon używany do produkcji wadliwych implantów. Już bowiem sam fakt posiadania takiego implantu implikuje uprawnienie do domagania się wskazanej powyżej kwoty. Natomiast wszystkie kobiety, w których sytuacji konieczne było usunięcie implantu mogą domagać się wyższego odszkodowania, związanego z poniesionymi kosztami a także zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Breast_implants_in_hand_01Źródło : Wikipedia

Global Justice Network przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko instytucji, która certyfikowała produkty firmy PIP, a tym samym przyczyniła się do wprowadzenia wadliwego produktu na rynek. Przed sądami we Francji wciąż jeszcze nie zapadł prawomocny wyrok, który ustalałby odpowiedzialność instytucji na przyszłość, jednak upływający na początku 2015 roku termin przedawnienia nie pozwala dłużej zwlekać z wnoszeniem kolejnych powództw.

 

Jeżeli wszczepiono Ci wadliwe implanty firmy PIP, masz możliwość zawalczyć o należne Ci odszkodowanie. Global Justice Network zadba o złożenie w odpowiednim terminie powództwa, co pozwoli uniknąć podniesienia przez pozwanych zarzutu przedawnienia. członkowie organizacji działający we Francji w chwili obecnej uzyskali pozytywny wyrok przed sądem I instancji. Wyroku sądu II instancji powinien zapaść w grudniu 2014 roku.

 

Na terenie Polski ofiarom wadliwego produktu wsparcia udzielą członkowie GJN, działający w Polsce. Celem zapewnienia odpowiedniego komfortu, zgłaszającym się do nas poszkodowanym, Kancelaria Gostyński zapewnia, że w kontakt z Klientami w tej sprawie zaangażowane będą wyłącznie kobiety, pracujące w Kancelarii.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Kancelarii Gostyński: www.gostynski.net.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>