Pierwsze roszczenia przeciwko koncernowi Volkswagen kierowane do europejskich sądów

Pierwsze roszczenia przeciwko koncernowi Volkswagen kierowane do europejskich sądów

paź 2, 2015

Adwokat Global Justice Network Carlos Villacorta Salis jako pierwszy skierował do sądu w Hiszpanii roszczenie przeciwko koncernowi Volkswagen w imieniu właściciela wadliwego Volkswagena Beetle. Nad zgłaszaniem roszczeń w imieniu kilkudziesięciu klientów pracują też prawnicy z Włoch. Ich sprawy powinny zostać skierowane do sądów w ciągu najbliższych kilku dni.

Czy sytuacja Polaków, którzy nabyli samochody z „oszukańczym” oprogramowaniem jest w jakikolwiek sposób różna od sytuacji obywateli innych państw europejskich? Otóż nie jest. Polscy konsumenci tak jak konsumenci z Włoch i Hiszpanii mają prawo do zgłoszenia roszczeń w związku z nabyciem towaru niezgodnego z umową (innego niż był im oferowany). Polski zespół Global Justice Network przygotowany jest do niezwłocznego procedowania w porozumieniu z zagranicznymi prawnikami także w imieniu polskich użytkowników samochodów, niespełniających europejskich norm emisji spalin.

Law story Colored 2nd image 100 dpi (002)Jeżeli jesteś nabyłeś pojazd, który posiada wadliwy silnik (2.0 TDI o oznaczeniu EA 189 – należy pamiętać, że znajdują się one nie tylko w samochodach marki Volkswagen, ale także Skoda, Audi i Seat) i chcesz dowiedzieć się więcej o przysługujących Ci prawach i możliwościach działania przeciwko koncernowi, skontaktuj się z przedstawicielami GJN w Polsce (patrz zakładka „Sprawa Volkswagena„).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>