Europejscy właściciele VW przed sądem w USA

Europejscy właściciele VW przed sądem w USA

kwi 22, 2016

Właściciele samochodów z wadliwymi silnikami Volkswagen z wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, Polski, Szwajcarii, Czech i Ukrainy, reprezentowani przez adwokatów, będących członkami Global Justice Network, złożyli przed Sądem w USA wniosek o zobowiązanie koncernu do wydania wszelkich dokumentów, mogących mieć znaczenie dla postępowania, jakie zostanie wszczęte w Europie. Wniosek ten oparty jest o przepisy prawa federalnego (28. U.S.C.  § 1782), które umożliwiają zainteresowanym złożenie do sądu w USA wniosku, służącego ujawnieniu informacji, które będą wykorzystane poza obszarem Stanów Zjednoczonych Ameryki. We wniosku właściciele samochodów domagają się przekazania wszelkich dokumentów, ujawnionych bądź wypracowanych w toku postępowania w USA.

W imieniu właścicieli samochodów z Europy na terenie USA działa adwokat Warren  T. Burns z kancelarii Burns Charest LLP z siedzibą w Dallas. Wniosek został złożony do kalifornijskiego sądu – United States District Court Northern District of California.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>